Co to jest HTTPS? - KC Mobile

Kiedy korzystasz z internetu, ważne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym z narzędzi, które pomaga chronić Twoje dane i prywatność w sieci, jest HTTPS. Ale co to takiego HTTPS i dlaczego jest tak ważne?

Czym jest HTTPS?

HTTPS, czyli Hypertext Transfer Protocol Secure, to protokół sieciowy, który służy do bezpiecznego przesyłania danych pomiędzy komputerem a serwerem. HTTPS został opracowany w 1994 roku jako ulepszona wersja protokołu HTTP, który jest używany do przesyłania danych na stronach internetowych. HTTPS różni się od HTTP tym, że dodaje warstwę bezpieczeństwa poprzez szyfrowanie danych przesyłanych między komputerem a serwerem. To oznacza, że nie można ich łatwo przechwycić ani zmodyfikować podczas przesyłania.

Dlaczego warto korzystać z HTTPS?

Ponieważ HTTPS szyfruje dane przesyłane pomiędzy komputerem a serwerem, chroni to Twoją prywatność i bezpieczeństwo danych. Jeśli korzystasz z sieci publicznej, takiej jak kawiarnia internetowa lub biblioteka, HTTPS pomaga chronić Twoje dane przed przechwyceniem przez inne osoby korzystające z tej samej sieci.

HTTPS ma również wpływ na wyniki w wyszukiwarkach. Wiele wyszukiwarek, w tym Google, daje wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania stronom internetowym korzystającym z HTTPS. To oznacza, że jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania, warto rozważyć jej skonfigurowanie z HTTPS.

Jak wygląda konfiguracja HTTPS?

Jeśli chcesz skonfigurować swoją stronę internetową z HTTPS, będziesz potrzebować certyfikatu SSL (Secure Sockets Layer). Certyfikat SSL jest to dokument elektroniczny, który potwierdza tożsamość właściciela strony internetowej oraz szyfruje dane przesyłane między komputerem a serwerem.

Aby uzyskać certyfikat SSL, najpierw musisz kupić go od dostawcy certyfikatów SSL, takiego jak Symantec lub Comodo. Po zakupie certyfikat będziesz musiał go zainstalować na swoim serwerze i skonfigurować swoją stronę internetową, aby używała HTTPS zamiast HTTP. W tym celu będziesz musiał zmienić adresy URL na swojej stronie z „http://” na „https://” oraz zaktualizować wszystkie odnośniki do strony, aby wskazywały na adresy z HTTPS.

Podsumowanie

HTTPS jest ważnym narzędziem do ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych w sieci. Korzystając z HTTPS, możesz mieć pewność, że Twoje dane są szyfrowane i bezpieczne podczas przesyłania między komputerem a serwerem. Konfigurując swoją stronę internetową z HTTPS, możesz również zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej strony internetowej i swoich użytkowników, rozważ skonfigurowanie strony z HTTPS.

// nasze usługi

Oferujemy szeroki zakres usług

Web Development
Pomagamy rozwijać się firmom dostarczając im profesjonalne rozwiązania.
Digital Marketing
Zaufaj nam i sprawdź jak możemy wypromować Twój biznes w wirtualnym świecie.
Audyty
Twój biznes ma stronę internetową? Prowadzisz kampanie? Sprawdź, czy są realizowane zgodnie ze standardami.

// Opisz nam Twój projekt, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h

Masz pytania?
Porozmawiajmy

// Klienci o nas

Mamy setki
zadowolonych Klientów

Joanna
CEO
"Jestem bardzo wdzięczna Panu Krzysztofowi Czapnik i całej załodze KC Mobile za pozycjonowanie strony firmowej i szereg innych czynności wynikających z bieżących problemów. Usługa pozycjonowania jest dokonywana rzetelnie i w atrakcyjnych cenach. Pisząc opinię wymienię kilka kryteriów wg których oceniam pracę KC Mobile. W skali od 0 do 6 wszystkie będą punktowane na 6: fachowość, dostępność cenowa, komunikatywność, elastyczność, indywidualne podejście do klienta, pomoc w sytuacjach trudnych. Usługi KC Mobile jak najbardziej polecam."
Mador Sp. z o.o.
"Firma MADOR Sp. z o.o. z powodzeniem realizuje kompleksowe remonty obiektów przemysłowych, biurowych i kulturalnych, będąc jednocześnie liderem pod względem posiadanego sprzętu, kadry i technologii. Dzięki skutecznej reklamie w internecie prowadzonej przez Agencję Interaktywną KC Mobile nasza oferta trafia do wielu zainteresowanych naszymi produktami Klientów przekładając się na realne zyski firmy. W związku z powyższym możemy z całą odpowiedzialnością polecić usługi Agencji Interaktywnej KC Mobile jako profesjonalnego partnera biznesowego."
BUSYNET Krzysztof Pieścikowski
CEO
"Firma BUSYNET Krzysztof Pieścikowski z siedzibą w Wągrowcu, udziela referencji firmie Agencja Interaktywna KC Mobile z siedzibą w Czeladzi. Z Agencją Interaktywną KC Mobile współpracujemy w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach naszej strony internetowej busynet.pl. Firma KC Mobile prowadziła również dla nas kampanię linków sponsorowanych Google AdWords. Firmę KC Mobile wybraliśmy dzięki jasnym i klarownym zasadom współpracy podanym w odpowiedzi na nasze zapytanie ofertowe, znając również wypowiedzi jej przedstawicieli na forum fachowym Optymalizacja.com. Po dłuższej współpracy utwierdziliśmy się w przekonaniu o dobrym wyborze. KC Mobile wykonuje zlecenia fachowo, w pełni profesjonalnie, trzymając się wcześniej ustalonych zasad, a wyniki spełniają nasze oczekiwania. Nasze zadowolenie ze współpracy z Agencją Interaktywną KC Mobile pozwala na polecenie jej usług wszystkim zainteresowanym jej ofertą."
Poltrep s.c.
"Firma Poltrep s.c. pragnie zarekomendować usługi Agencji Interaktywnej KC Mobile z siedzibą w Czeladzi przy ulicy Miasta Auby 10. Nasza dotychczasowa współpraca pozwala stwierdzić, że przedsiębiorstwo KC Mobile jest solidną firmą z profesjonalnym podejściem do klienta. W związku z powyższym możemy zarekomendować firmę KC Mobile jako godnego polecenia partnera."

Z naszego bloga

Co to lejek marketingowy?

Jeśli prowadzisz własną działalność lub jesteś marketerem, z pewnością znasz już pojęcie lejka marketingowego. Lejek marketingowy to narzędzie, które pozwala na śledzenie i analizowanie procesu

Czytaj wpis »

Czy warto inwestować w Social Media?

Social media to obecnie nieodłączny element naszego życia. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie korzystają z różnego rodzaju platform społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram,

Czytaj wpis »

Budowanie marki

1. Wprowadzenie Marka to ważny element w biznesie. Odpowiednio budowana marka może być kluczem do sukcesu i trwałej pozycji na rynku. Z tego powodu, budowanie

Czytaj wpis »