Najważniejsze na początek
Hosting WooCommerce wybierz według wymagań swojego sklepu, a potem porównaj odnowienie, kopie, limity i obsługę cache. W tym zestawieniu punktem wyjścia jest cyber_Folks WooCommerce, a LH.pl, Zenbox, SEOHOST, Hostinger i OVHcloud pokazują inne warianty. Żaden pakiet nie jest najlepszy dla każdego sklepu, więc zakres trzeba potwierdzić dla konkretnego produktu.
Hosting WooCommerce wybierz według wymagań swojego sklepu, a potem porównaj odnowienie, kopie, limity i obsługę cache. W tym zestawieniu punktem wyjścia jest cyber_Folks WooCommerce, a LH.pl, Zenbox, SEOHOST, Hostinger i OVHcloud pokazują inne warianty. Żaden pakiet nie jest najlepszy dla każdego sklepu, więc zakres trzeba potwierdzić dla konkretnego produktu.
W tym poradniku
Hosting WooCommerce powinien pasować do sposobu działania sklepu: liczby jednoczesnych żądań, integracji, zapisów i potrzeb odtwarzania danych. Sama pojemność dysku albo promocyjna cena nie pokazuje tego zakresu. Poniżej porównujemy sześć ofert na podstawie publicznych warunków sprawdzonych 12 września 2026 roku. To zestawienie do wyboru usługi, bez przypisywania operatorom nieprzeprowadzonych testów szybkości.
Jakich parametrów potrzebuje sklep WooCommerce?
Sklep WooCommerce potrzebuje parametrów dopasowanych do tego, jak jego części obciążają serwer: katalog, koszyk, kasa i panel administratora działają inaczej. Katalog może korzystać z gotowych kopii stron, a operacje na zamówieniach i prywatnych danych wymagają pracy aplikacji. Znaczenie mają też integracje, importy, wyszukiwanie i zadania w tle.
Dokumentacja WooCommerce zaznacza: "This document covers the server requirements and recommendations for running WooCommerce 10.8 and later." Dla tego zakresu wskazuje WordPress 6.9+, PHP 8.3+, MySQL 8.0+ lub MariaDB 10.6+ oraz limit pamięci WordPressa 256 MB lub większy. Zachowaj rozróżnienie rekomendowanego środowiska i konkretnej wersji sklepu. Dodatki mogą mieć własne wymagania.
Nie utożsamiaj limitu pamięci jednego procesu z całym RAM pakietu. Nie ma też uniwersalnej tabeli, według której każdy sklep z tysiącem produktów wymaga określonego serwera. Własną konfigurację sprawdzisz w raporcie stanu; opis raportu WooCommerce odróżnia wartości przykładowe od wymagań. To dobry materiał do rozmowy z operatorem.
Potrzebujesz pomocy we wdrożeniu? Zobacz Hosting sklepu internetowego - poznaj zakres prac i sposób wyceny.
Pomożemy wybrać właściwe rozwiązanie
Wybór między tymi rozwiązaniami zależy od skali i od tego, co już masz wdrożone. Podpowiemy, które pasuje do Twojego przypadku.
Wolisz zlecić to nam? Hosting sklepu internetowego - wycena w 24h →
Bezpłatna wycena →Ile kosztuje hosting WooCommerce w sześciu porównywanych ofertach?
Hosting WooCommerce w sześciu porównywanych ofertach ma różne ceny pierwszego okresu i odnowienia, dlatego sama cena startowa nie wystarcza do porównania. Kwoty poniżej dotyczą wskazanych wariantów i daty 12.09.2026. Podajemy okres oraz rodzaj ceny. Nie są to identyczne pakiety ani ranking wyników pomiaru.
| Oferta | Pierwszy okres | Odnowienie lub regularna stawka | Wybrane zasoby |
|---|---|---|---|
| cyber_Folks woo_START | 29 zł netto / rok | 349 zł netto / rok | 5 GB NVMe, 1 sklep |
| LH.pl Mango | 37,50 zł netto / rok | 399 zł netto / rok | 30 GB SSD/NVMe, Redis |
| Zenbox Firma 10k, karta podstawowa | 99,90 zł brutto / rok | 648 zł brutto / rok | 25 GB WWW + 50 GB poczty |
| SEOHOST SH3 | 97 zł netto / rok | 257 zł netto / rok | 80 GB NVMe, 6 GB RAM konta |
| Hostinger Bez limitu, 48 miesięcy | 767,52 zł netto z góry | 72,99 zł netto / miesiąc | 50 GB NVMe |
| OVHcloud Performance | 357,48 zł netto / 12 miesięcy | 85,19 zł netto / miesiąc | 500 GB SSD, 4 GB RAM |
Przy rocznej cenie porównuj cały rok, przy wieloletniej także kwotę pierwszej płatności. Osobno sprawdź SSL, pocztę i dodatki. Szersze objaśnienie rachunku znajdziesz w artykule ile kosztuje hosting.
Co oferuje hosting cyber_Folks WooCommerce?
Hosting cyber_Folks WooCommerce to osobny produkt dla sklepów, inny niż zwykły hosting WWW, co widać w ofercie WooCommerce. woo_START ma promocję roczną, a cyber_START WWW może pokazywać trzy miesiące. Nie przenoś okresu jednego produktu na drugi.
Strona dodaje certyfikat SSL za 29 zł netto rocznie. Z hostingiem woo_START daje to na start 58 zł netto, czyli 71,34 zł brutto przy VAT 23%. Ręczna instalacja i odnowienie Let's Encrypt są dostępne, automatyzacja jest płatna. Potwierdź wybrany wariant certyfikatu przed zamówieniem.
Oferta wskazuje LSWS, Redis oraz retencję kopii do 28 dni. Szczegółowe FAQ rozróżnia codzienne pliki i bazę co cztery godziny. SSH zależy od pakietu. Zalecana liczba produktów nie jest gwarancją obsługi konkretnego obciążenia.
Możesz rozpocząć porównanie od oferty cyber_Folks. To link afiliacyjny; wybór planu powinien nadal wynikać z potrzeb sklepu i kosztu odnowienia.
Który plan LH.pl wybrać dla sklepu WooCommerce?
Plan LH.pl dla sklepu WooCommerce wybierz według potrzebnych zasobów, bo LH.pl pokazuje różne pakiety współdzielone. Mango ma 30 GB SSD/NVMe, SSH i Redis, a najtańszy Orange według tabeli nie udostępnia tych dwóch ostatnich funkcji. Oferta deklaruje codzienny backup przechowywany przez 30 dni oraz Let's Encrypt.
W Mango cena 37,50 zł netto dotyczy pierwszego roku, a 399 zł netto odnowienia. Limit 3 GB RAM opisuje konto, nie automatycznie pamięć każdego żądania PHP. Warto sprawdzić również jednoczesne połączenia do bazy, pliki i obciążenie CPU.
Jeżeli przenosisz sklep, ustal zakres migracji oraz sposób końcowego wyrównania danych. Samo słowo Redis na karcie nie potwierdza jego poprawnego użycia przez WordPress. Potrzebne są konfiguracja i odbiór.
Jak Zenbox rozlicza hosting i ile przestrzeni daje pakiet Firma 10k?
Zenbox rozlicza usługę także według liczby unikalnych użytkowników, a Firma 10k w podstawowej konfiguracji obejmuje 25 GB WWW i 50 GB poczty. Wartości do 150 GB lub 2 TB dotyczą większych konfiguracji. Nie należy więc przypisywać ich bezwarunkowo najtańszemu wariantowi.
Na 12.09.2026 karta oferty pokazuje 99,90 zł brutto za pierwszy rok i normalną cenę 648 zł brutto rocznie. Niżej pozostaje starsza tabela z innymi kwotami. Tutaj użyta jest karta podstawowa; przed zakupem potwierdź konfigurację i podsumowanie zamiast zgadywać, która stawka dotyczy zamówienia.
Oferta wskazuje LiteSpeed i kopie cztery razy dziennie. Sprawdź zasady retencji, przekroczenia pakietu użytkowników oraz odtworzenia sklepu. Brak natychmiastowej blokady przy większym ruchu nie oznacza nieograniczonego pakietu bez warunków.
Ile kosztuje SEOHOST SH3 i jakie ma limity?
SEOHOST SH3 w odczytanej ofercie kosztuje 97 zł netto za pierwszy rok i standardowo 257 zł netto rocznie. Pakiet ma 80 GB NVMe, 3 vCPU i 6 GB RAM, a oferta wskazuje LiteSpeed, SSH i Let's Encrypt.
Są to parametry pakietu współdzielonego, nie dowód wyłącznego dostępu do fizycznych rdzeni. Nie przeliczaj ich bezpośrednio na liczbę klientów, których sklep obsłuży jednocześnie. Zapytaj o ograniczenia procesów, bazy oraz zasady dłuższych importów.
Przed migracją potwierdź harmonogram kopii, retencję i dostępny sposób odtwarzania. Jeżeli potrzebujesz Redis lub konkretnej konfiguracji aplikacji, sprawdź tę funkcję dla wybranego konta. Nie wyciągaj wniosku wyłącznie z dużej pojemności lub ogólnego opisu szybkości.
Ile naprawdę kosztuje hosting Hostinger w wariancie Bez limitu?
Hosting Hostinger w wariancie Bez limitu kosztuje 767,52 zł netto płatne z góry za 48 miesięcy, co cennik pokazuje jako 15,99 zł netto miesięcznie. Polski cennik Hostinger podaje w tym wariancie 50 GB NVMe, codzienne kopie i CDN. Odnowienie podano jako 72,99 zł netto miesięcznie.
Nie jest to zakup pojedynczego miesiąca za promocyjną stawkę. Poczta w pokazanej ofercie jest bezpłatna przez pierwszy rok; dalsze warunki trzeba uwzględnić osobno. Funkcje bez limitu podlegają zasadom uczciwego używania.
Przy zakupie sprawdź dostępne regiony, limity zasobów i funkcje potrzebne sklepowi. Nie zakładaj, że lokalizacja marki lub język cennika oznacza hosting w Polsce. Długość zobowiązania jest równie ważna jak miesięczny ekwiwalent ceny.
Czym jest OVHcloud Performance i ile kosztuje?
OVHcloud Performance to hosting zarządzany, a nie VPS, z 500 GB SSD, 2 vCore i 4 GB RAM. Odczytana promocja to 29,79 zł netto miesięcznie, rozliczana jako 357,48 zł netto za 12 miesięcy. Stawka odnowienia wynosi 85,19 zł netto miesięcznie.
Roczny ekwiwalent odnowienia z mnożenia tej stawki to 1022,28 zł netto. Nie nazywaj jednak samej stawki miesięcznej ceną roczną ani pakietu Performance serwerem VPS. Zakres zarządzania i dostępu jest inny.
Przed wyborem sprawdź zasoby bazy, dostępne narzędzia, kopie i zakres wsparcia aplikacyjnego. Duży dysk nie usuwa ograniczeń dynamicznej pracy sklepu. Lokalizację konkretnego produktu potwierdź osobno, bez wnioskowania z biura operatora lub lokalizacji innych usług tej samej firmy.
Co faktycznie przyspieszają Redis, workery PHP i cache?
Redis, workery PHP i cache przyspieszają różne rzeczy: worker obsługuje dynamiczne żądanie, Redis ogranicza powtarzaną pracę aplikacji, a cache strony pomaga treściom publicznym. Worker PHP nie obsługuje jednego klienta przez cały czas jego wizyty. Liczy się współbieżność i czas pracy żądań. Długi import albo wolna integracja może zająć zasoby niezależnie od liczby osób oglądających katalog.
Redis jako cache obiektowy może ograniczyć powtarzaną pracę aplikacji, lecz wymaga usługi serwerowej i poprawnego połączenia z WordPressem. Nie gwarantuje określonego procentu oszczędności zapytań. Więcej RAM również nie zastąpi diagnozy wolnej bazy.
Cache gotowej strony jest przydatny dla treści publicznych. Koszyk, kasa, konto oraz indywidualne ceny wymagają osobnych zasad. Sprawdź odrębne sesje i rzeczywiste adresy sklepu. Nie stosuj identycznego cache do wszystkich żądań.
Wybór konfiguracji opisuje porównanie WP Rocket i LiteSpeed Cache. Celem jest działający sklep, a nie wyłącznie wysoka punktacja testu strony głównej.
Jak przygotować kopie, migrację i odbiór sklepu przed uruchomieniem?
Kopie, migrację i odbiór przygotowujesz od ustalenia, jaką część zmian możesz odtworzyć po awarii. Backup sprzed kilku godzin nie zawiera późniejszych zamówień. Ważne są harmonogram plików i bazy, retencja, niezależna kopia oraz sprawdzona procedura restore.
Staging powinien być odizolowany i odłączony od prawdziwych maili, płatności oraz integracji. Sprawdź na nim widok mobilny, produkty, warianty, kupony i kontrolowany checkout. Potwierdzenie działania kopii nie oznacza jeszcze, że można bezwarunkowo nadpisać bazę pracującego sklepu.
Migracja wymaga jednego źródła zapisów i końcowego wyrównania albo uzgodnionej przerwy. Poczta i zadania w tle są osobnym zakresem. Zobacz procedurę przeniesienia WordPressa.
Jeśli chcesz dobrać hosting lub naprawić obecny sklep, podaj URL i opisz problem. Dane o ruchu i zamówieniach są pomocne, ale opcjonalne na start. Zakres wsparcia obejmuje pomoc WooCommerce oraz prace przy sklepach.
FAQ
Jaki hosting jest najlepszy dla WooCommerce w 2026 roku?
Najlepszy hosting dla WooCommerce to pakiet pasujący do obciążenia, integracji i potrzeb odtwarzania danych sklepu. cyber_Folks WooCommerce jest punktem wyjścia w tym porównaniu, ale warto zestawić go z ofertami pozostałych operatorów. Sprawdź odnowienie, SSL, limity i zakres pomocy. Nie wybieraj wyłącznie według pojemności lub hasła najszybszy. Odbiór własnego sklepu jest ważniejszy niż test innej witryny.
Ile kosztuje hosting dla sklepu WooCommerce?
Hosting dla sklepu WooCommerce kosztuje różnie, zależnie od produktu i okresu. Odczytany 12.09.2026 woo_START kosztuje 29 zł netto za pierwszy rok i regularnie 349 zł netto rocznie, z dodawanym SSL 29 zł netto rocznie. Inne oferty mają odmienne zasoby i przedpłaty. Porównaj cały pierwszy okres i odnowienie, a nie tylko reklamową stawkę miesięczną. Osobno uwzględnij dodatki.
Czy zwykły hosting wystarczy dla sklepu WooCommerce?
Zwykły hosting wystarczy dla sklepu WooCommerce, jeśli spełnia wymagania środowiska, a rzeczywiste obciążenie mieści się w limitach. Nazwa WooCommerce w ofercie nie zastępuje sprawdzenia zasobów, kopii i konfiguracji. Zwykły pakiet może jednak nie obejmować potrzebnego Redis lub stagingu. Porównaj konkretny zakres zamiast samych nazw produktów. Sprawdź też dynamiczne operacje koszyka i panelu.
Czym jest Redis i czy każdy sklep go potrzebuje?
Redis to rozwiązanie, które może służyć jako trwały cache obiektowy i ograniczać powtarzanie części pracy aplikacji. Wymaga dostępnej usługi serwerowej i poprawnej konfiguracji WordPressa. Nie zastępuje cache strony, kopii ani optymalizacji zapytań. Nie każdy sklep potrzebuje go od początku. Oceń obciążenie i efekty wdrożenia zamiast progu liczby produktów. Napis Redis w ofercie nie dowodzi, że sklep z niego korzysta.
Jaka wersja PHP jest potrzebna dla WooCommerce?
Wersja PHP potrzebna dla WooCommerce wynika z wymagań używanej wersji sklepu i ważnych dodatków. Dokumentacja dla WooCommerce 10.8 i nowszych rekomenduje PHP 8.3 lub nowsze, z określonym zakresem testowanej zgodności. Nie każda starsza instalacja przejdzie aktualizację środowiska bez przygotowania. Przetestuj zmianę na kopii i sprawdź integracje. Stara wersja, która nadal działa, nie musi być bezpieczna.
Hosting współdzielony czy VPS dla WooCommerce?
Hosting współdzielony i VPS wybierasz na podstawie faktycznych ograniczeń sklepu. Pakiet współdzielony może wystarczyć, jeśli ma odpowiednie zasoby i obsługę. VPS daje większą kontrolę, ale wymaga sprawdzenia administracji, aktualizacji i kopii. Nie każdy ma wyłączne fizyczne rdzenie lub pełne zarządzanie operatora. Sama liczba produktów nie uzasadnia migracji; ważniejsze są dynamiczne żądania, integracje i potwierdzone problemy.
Jak szybko powinien działać sklep WooCommerce?
Sklep WooCommerce powinien sprawnie wyświetlać treści i reagować na działania, szczególnie na telefonie. Oceniaj katalog, wyszukiwanie, koszyk i kasę osobno. Wynik jednego testu strony głównej nie opisuje całego procesu zakupu. Sprawdzaj dane użytkowników i konkretne opóźnienia, bez obietnicy jednej wartości TTFB dla wszystkich. Działający przycisk, poprawne ceny i brak pomieszanych sesji są równie istotne jak czas ładowania.
Gdzie zamówić migrację WooCommerce na hosting NVMe?
Migrację WooCommerce na hosting NVMe zamówisz u wybranego operatora albo u specjalisty obsługującego sklep. Najpierw potwierdź zakres: baza, pliki, poczta, integracje oraz nowe zamówienia powstające w trakcie prac. NVMe jest parametrem dysku, nie gwarancją udanej przeprowadzki. Potrzebne są kopia, test przed DNS i plan cofnięcia. Na początek wystarczy adres sklepu i informacja o planowanej zmianie hostingu.
Jak zamówić hosting z Redis pod WooCommerce?
Hosting z Redis pod WooCommerce zamawiasz, wybierając konkretny plan i potwierdzając, czy Redis jest dostępny w jego cenie oraz jak podłączyć go do WordPressa. Sprawdź limity usługi, sposób izolacji danych i zakres pomocy operatora. Po konfiguracji potrzebny jest odbiór działania sklepu. Nie kupuj wyższego pakietu tylko dla tej nazwy, jeśli nie znasz przyczyny problemu.
Jak kupić hosting z cache i wsparciem administratora?
Hosting z cache i wsparciem administratora kupuj po osobnym sprawdzeniu cache serwera i zakresu zarządzania aplikacją. Operator może utrzymywać infrastrukturę, ale nie naprawiać motywu, formularzy lub integracji. Ustal, kto odpowiada za konfigurację, czyszczenie cache i odbiór koszyka. Poproś o potwierdzenie odnowienia i dodatków. Przy zleceniu pomocy wystarczy URL i opis potrzeb. Nie przesyłaj haseł w pierwszej wiadomości.
Więcej poradników w tym temacie
Poznaj możliwości, porównaj koszty i przygotuj się do rozmowy o swoim projekcie.
Pozostałe poradniki 7
- Hosting na rok: jak wybrać plan i sprawdzić koszt odnowienia
- Hosting strony internetowej za darmo: jak wybrać opcję dla firmy
- Hosting zdjęć i filmów: gdzie przechowywać materiały na stronę firmową?
- Hosting zdjęć w sklepie internetowym: wybór, koszty i wdrożenie
- Hostinger mail: konfiguracja poczty firmowej i SMTP w WordPressie
- Jak sprawdzić, gdzie jest hosting strony i kto obsługuje serwer
- Opieka i hosting strony firmowej: zakres usługi, SLA i kryteria wyboru
